07 Mayıs 2013

Nerede Kalmıştık

Filmin Adı: Sahte Gelin 
Sahte Gelin bir Fransız filmi.. Aslında Fransız filmlerinden pek hoşlanmam ama bu filmin konusu güzel. Resimde görmüş olduğunuz erkeğin ailesi sürekli evlenmesini istiyor o da kendisine sahte bir nişanlı buluyor. Tabi beklenildiği gibi sonunda sahte gelinine aşık oluyor. Fakat olay örgüsü sıradan Amerikan filmleri gibi değil. Güzel bir film olmuş tavsiye ederim. Ben iki üç kere seyrettim.
 
Filmin Adı:Sırılsıklam Aşık-Head Over Heels
Bir kaç kere televizyonda da gösterildi.  Öndeki delikanlıya aşık olan pısırık bir kızın manken ev arkadaşlarının yardımı ile delkanlıyı ayartma çabaları. Biraz komedi biraz polisiye biraz da romantizm dolu eğlenceli bir film. Bir arkadaş toplantısında sıkılmadan herkesce izlenebilir.
 
Filmin Adı Aşk ve Gurur/ Pride and Prejudice
Aşk ve Gurur kitaptan uyarlanma bir film. Bu filmin bir tane de hint versiyonlu olanı var onu kesinlikle almayın.  Başarılı bir film olmuş. Her iki taraf da çok gururlu. Hem de aşık. Beş kızını evlendirmeye çalışan bir annenin çabası. Yaz okulu Görsel Kültür hocamızın seyretmemizi tavsiye ettiği ve bu filmden sınav yaptığını da ayrıca eklemek isterim.


Filmin Adı: Tatil/The Holiday
Bu filmi biliyorsunuzdur. Ama ben bilmiyorum yahu diyorsanız şiddetle tavsiye edilecek filmlerden birisi. Yan tarafta görmüş  olduğunuz çiftlerden kadın olanlar evlerini değiştirerek tatil yapmaya karar veriyorlar. Birbirlerini tanımıyorlar elbette. İnternetteki tatil seçeneklerinden birbirlerinin evlerini buluyorlar. Olaylar bunun üzerine gelişiyor ve tatlı tatlı devam ediyor:) Hala seyretmeyeniniz varsa bu film kaçmaz.


Filmin Adı: No Reservations - Aşk Tarifi
Resimde görmüş olduğunuz teyze bir ahçıdır. Yanındaki yakışıklı delikanlı ahçının yanında işe başlamış bir şefdir. Kadın karakter biraz otoriterdir. İşini çok önemser. Adamcağız biraz salaştır. Bu arada kadın gerçekten bir teyzedir. Çünkü yiğenine bakmak zorunda kalır. Esasen bildiğimiz romantik komediler gibi değil. Azıcık acıklı. Yiğeninin annesi babası ölüyor ve  ona bakmak zorunda kalıyor. Aşka kapılmıyor fazla kontrollü. Ben aman aman beğenmedim. Yakışıklıyı izlemek için seyredilebilir belki. Bi de siz deneyin bakalım.
Filmin Adı:Weitress-Garson Kız
Bu da değişik bir film. Görmüş olduğunuz bayan evlidir. Kocası ona çok kötü davranır. Kadının bir hayali vardır. Turta yapmak ve bununla ilgili bir pastane açmak. Çetrefilli hayatı ve bu hayatın içerisinde aşık olduğu doktoru,  ayaklarının üzerinde durma mücadelesi anlatılıyor.  Aman illaki seyredin diyebileceğim bir romantik komedi değil. Komedi kısmı yok diyebilirim. Klasik romantik komedi istemiyorsanız seyredebilirsiniz. Merak etmeyin sonu kötü bitmiyor.
 
Nimet
 


Hiç yorum yok: