09 Ağustos 2007

Su...

Ben küçükken mahallelere tankerlerle su dağıtıldığı zamanı hiç unutmadım. Bidonlarla gelen kadınların su kavgalarını da hiç unutmadım.
Hani olur ya iyi veya kötü geçmişten belli bir kare takılır kalır beyninizin bir yerinde öyle bişey işte.

Hiç istemezdim ama kızım da susuzluğa şahit oldu. !!
Kuğulu parkın ortasındaki çeşmenin önünde uzunnnn bir kuyruk vardı bugün. Bidonlarla bekleyen kelli felli adamlar vardı. Yine o kelli felli adamlar su için kavga ettiler. Senin bidonun büyük, benimkisi küçük...niye büyük bidon getirdin.... niye küçük getiriyorsun kardeşim o zaman sende büyük getirseydin.... vs. vs. vs.
umarım nazanın zihninden silinip gider. Umarım benim lüzumsuz beynim gibi lüzumsuz ayrıntıları hatırlamaz.

Rezalet!

Bunun dışında keyifli keyifli adli tatilimi yaşıyorum. Tembellik yapmak da bir ihtiyaç vallahi. :)
Ama eve iş getirdim. Biraz çalışmam da gerek. Henüz başlamadım, belki de işyerine arada giderim, belki de orada çalışırım bilemiyorum. Buna rağmen sabah bir saat fazla uyumak, gece istediğin saatte yatabilirim özgürlüğü yaşamak güzel.. hemde çok güzel.....

nimet

9 yorum:

CRESCENT dedi ki...

Oohh valla hayat senin hayat,tatil,tatil,tatil...:))))Yakışır müdürüme :)))

fikriminincegülü dedi ki...

Tatil mi o ne ki? İyi bir şey olmalı. Ne güzel, ne mutlu sana.:)) Susuzluğu çocuklarımızın yaşaması çok üzücü. Böyle giderse, hatırlamalarına gerek kalmayacak sanki, hep hayatlarının bir parçası olacak. Allah beterinden saklasın. Umarım düzelir herşey.:))

nimet dedi ki...

crescentim:))) vallahi pek guzel oluyor. yalniz evde didikleyecek bisey bulamiyorum. su olmayinca boslukta gibi oluyor insan yahu. :))

nimet

nimet dedi ki...

fikriminincegülü ben düzelir diyorum ya:) doğa dengesini bulur diyorum iyi niyetimle ama du bakalim. bekleyip göreceğiz.

nimet

renkler dedi ki...

Nimetçiğim, Allah kolaylık versin. Yakında bir de çekeceğiz o çleleri korkarım. Offf

yalnızlar kraliçesi dedi ki...

Ankara da oturan arkadaşlar bi de siz geldiniz aklıma sardunya ile.. ne kadar kötü yaa.. Allah kolaylıklar versin, tez zamanda bol sulara kavuşun inşallah..

nimet dedi ki...

renkler istanbuldaki akrabalardan son aldığım istihbarata göre kesinti onlarda da başlamış. bahçeşehir tarafında.

nimet

nimet dedi ki...

evet yalnizlar kralicesi ya. bi de bugun pek sevgili belediye baskani tv ye cikmis aciklama yapiyor. her gun yikanmayin 5 gunde bir yikanin saclarinizi yikayin sadece!!!!
:))))))
komedi ya

nimet

sevil dedi ki...

nimetcim insallah kısa zamanda bu kesintiler biterde akıllarda kalmaz dediğin gibi.

o susuzluk günlerini bende çok iyi hatırlıyorum. gerçekten unutmak mümkün değil. biz istanbulda henüz yaşamadık ama yaşamayacağımızın garantiside yok bu gidişle.

sana iyi tatiller diliyorum. keyfini çıkart bol bol