15 Şubat 2017

Osman bu yazı senin için...


Biliyorsunuz ama  ben yine de altını çizeyim.
Nazan büyüdü.
Nazan büyüdü deyince konu bitti sanki ama aslında yeni başlıyor.

En büyük gelişme dolmuşa binmeyi öğrendi. !! Benim için gelişim evresi toplu taşım arabalarına binip yön bulma olayını öğrendiği vakit tamamdır.

Bu arada arkadaşı Osman sayesinde Nazanla ilgili eski yazılara bakınca "ne sevimliymiş" , "ne güzel günlerdi" diyorum ama derseniz ki,  o hali mi bu hali mi? Elbette şimdiki hali diyorum.

Mesela beraber içebiliyoruz.  Var mı bundan ötesi :) Çocuk büyüyene kadar kola içirme zararlı diye,  büyüsün "al yavrum sana şarap" de. Eeee... bu da nimet anne farkı ne yapalım. Kontrol manyağı annelerden olamadım, olamıyorum, olamam da.
-Kırmak mı istiyorsun çocuğum, kır gitsin. Yerine konulacak şeyler için üzülme.
-Dökülsün yavrum temizleriz.
-Ders çalışmak istemiyor musun. Çalışma. Senden kıymetli mi?
-Okula gitmek istemiyor musun . Gitme. Ama devamsızlıktan da kalma. Artık onu da kendin ayarla o kadar da değil. ...
Tek kuralımız başkalarının evinde kalınmaz. (Bir kaç arkadaşı dışında)

Her geçen gün,  nesil farkını hissettirecek kadar beni şaşırtabiliyor.
Herşeyden öte komik çocuk.
Hala komik komik laf1ar ediyor ama artık bunu ifşa edemiyorum çünkü o artık bir genç ve hala biraz ergen. Çok bulaşmamak lazım gelir.

Netce itibariyle, eskiden anne/babalarımızın bizim için endişeleri, "kötü alışkanlıkları olmasın, kötü arkadaşları olmasın" olurdu.
Benim içinse Nazan zaten kendisine nasıl bir yol çizeceği konusunda kişiliği gelişmiş bir çocuk ve hatta kötü alışkanlıklar, kötü arkadaşlar konusunda da yeterince bilinçli.  Tek endişem tecavüze uğramasın bombalı saldırılarda patlamasın. Geri kalan herşey hikaye.

Raad ol Reis:) 

Nimet
Gayet Anne

Hiç yorum yok: